Služby

Koňský kroužek

V našem jezdeckém kroužku se děti naučí nejen jízdě na koni, ale veškeré péči o ně a kolem nich. (čištění, krmení, sedlání, kydání, ...) Poznají anatomii koně i základní veterinární péči. Náš kroužek se netýká jen koní, ale také všech zvířat, které do naší farmy patří. 

 

Kroužek je každý čtvrtek. Od 15:00 do 18:00. 

Duben - Červen / Září - Listopad

Platí se čtvrtletně vždy do 10.dne v měsíci.

(Pokud dítě na kroužek nedorazí finanční úhrada se nevrací.)

 

 

Vodění dětí

Pro začínjící děti, nebo pro ty nejmenší máme v nabídce vycházku do přírody, kde se děti i připraví na budoucí výcvik. V kopcovitém terénu si dokonale podpoří motoriku těla. Vodění v jízdárně nejlépe uplatní školy, školky, mateřská centra atp.

 

Výcvik v jízdárně

S každým dítětem začínáme výcvik na úrovni, která odpovídá jeho schopnostem. Děti se postupně učí sedět na koni ve všech jeho chodech (krok, klus, cval), poté se začne učit koně i řídit, to vše na lonži. Následují tréninky na jízdárně, kde se dítě naučí základy drezurní i skokové práce s koníkem. Pokračovat s výcvikem můžeme až na úroveň pony závodů, dle zájmu dítěte. Výuková lekce trvá 30 nebo 45 minut.

 

Obsedání a výcvik poníků

Vzhledem k letitým zkušenostem s chovem a výcvikem poníků jsem se rozhodli pomoct i vám k tomu abyste doma mohli mít vychovaného pony parťáka k vám nebo vašim dětem. Poníky naučíme jezdeckým základům, můžeme je připravit na úroveň jezdeckých hobby závodů.

Výcvik vedeme metodou Horsemanshipu o kterém se něco málo na našem webu dočtete.

 

Exkurze na Pony farmě Zelené údolí s jízdou na koních/ponících v období jaro-podzim

Chtěli by jste se podrobněji seznámit s životem na naší pony farmě? Hledáte, kam se vydat na výlet s Vašimi žáky? Zavítejte k nám na Pony farmu Zelené údolí, kde můžete navštívit výběhy se zvířaty, zvířata si pohladit, nakrmit, svézt se na koni/poníkovi strávit čas v krásné přírodě při tom kousek od Prahy a dozvědět se zajímavé informace ze života farmy... Na naší farmě jsou k vidění například: Pštros Emu (Emma), Holandské minikozy (Majda a Gucci), Přeštické prase (Tereza), různá plemena pony a minihorse, Indičtí běžci, kočky (Aida, Shakira, Číro), psi (Bodlák, Roxy, Kara, Tequila) a mnoho dalších...

Program exkurze

prohlídka farmy a zvířat jízda na koni/poníkovi (cca 60 minut) • výklad – informace o chodu farmy, našich zvířatech a jejich chovu... 

Podmínky exkurze:

• vstupné na osobu je 60,- Kč 

• Minimální počet účastníků exkurze je 20 osob max 20 (dle domluvy) 

• pro skupiny pod 20 účastníků je vstupné 80,- Kč na osobu

Exkurze je vhodná pro první stupně základních škol a mateřské školky. Farma se nachází ve Strančicích u Prahy skvělé vlakové spojení, farma je cca 15 min. chůze od vlakového nádraží.